Krakowskie Centrum Taekwon-do

Krakowskie Centrum Taekwon-do

Aktualności

Mamy Mistrzów Świata!

  • 17 sierpnia 2015
  • Przez
  • sport
  • Brak komentarzy

Rimini 2015Mateusz Dylawerski z potrójną koroną, złoto Karoliny Nowak i brąz Adama Zięby na Otwartych Mistrzostwach Świata w taekwon-do – to nie tylko najlepsze życiowe wyniki trójki naszych zawodników, ale nominalnie najlepszy start reprezentantów KCT w historii klubu! Zawody odbyły się w dniach 24-28 czerwca 2015 r. we włoskim Rimini. Mateusz Dylawerski walczył w grupie seniorów, Karolina Nowak i Adam Zięba w juniorach, a sekundował im trener Mikołaj Kotowicz.

W hali Palasport Flamino spotkało się 320 najlepszych taekwondoków z 16 krajów: Belgii, Holandii, Włoch, Anglii, Irlandii, Norwegii, Szkocji, Kanady, USA, Argentyny, Australii, Nowej Zelandii, Filipin, Kirgistanu, Japonii i oczywiście 13 zawodników z Polski.

W pierwszy dzień startowali juniorzy. Adam Zięba dzięki gładkim zwycięstwom dostał się do półfinału, w którym zmierzył się z reprezentantem Kirgistanu. Mimo optycznej przewagi naszego zawodnika sędziowie orzekli remis, a w dogrywce to Azjacie udało się minimalnie lepiej zapunktować. Mimo to brązowy medal w kategorii -63 kg jest życiowym sukcesem 17-latka z Balic.

Równolegle toczyły się zmagania dziewcząt. W kategorii -58 kg startowała nasza najlepsza juniorka Karolina Nowak. Dominacja naszej zawodniczki była wyraźna od samego początku. W półfinale bardzo gładko pokonała Australijkę, by w finale nie dać szans reprezentantce Irlandii. Dzięki temu „Nowaczka” po raz pierwszy wywalczyła tytuł Mistrzyni Świata w czarnych pasach.

Najdłuższą drogę do medalu miał w następny dzień Mateusz Dylawerski. Kategoria walk seniorów -70 kg należała do najlepiej obsadzonych. W 1/8 finału otrzymał on wolny los, w ćwierćfinale pokonał Irlandczyka, w półfinale zdemolował zawodnika gospodarzy, a w finale nie dał szans świetnie do tej pory dysponowanemu Holendrowi. Jak sam Mateusz przyznał ten medal był ukoronowaniem jest kilkunastu lat kariery sportowej.

W trzeci dzień na pierwszy ogień poszły konkurencje technik specjalnych, w których szczególnie mocny jest Mateusz Dylawerski. Bez problemów zakwalifikował się on do rundy finałowej, gdzie przeskoczył dwójkę reprezentantów Holandii dokładając do swojego dorobku drugi złoty medal.

W ten sam dzień odbyły się też walki drużynowe, do których zgłoszona została męska drużyna Polski. W jej składzie walczył m.in. Mateusz Dylawerski, a Adam Zięba pełnił funkcję zawodnika rezerwowego. Polacy wyeliminowali kolejno: Kirgistan, Irlandię, a w finale Mateusz Dylawerski swoim zwycięstwem przypieczętował triumf naszych nad Szkotami. Kolejny złoty medal padł łupem zawodnika z Wieliczki i jednocześnie trenera sekcji w Gdowie.

Bez dwóch zdań był to pod względem medali najlepszy start reprezentantów Krakowskiego Centrum Taekwon-do w Mistrzostwach Świata. Gratulujemy całej trójce i namawiamy wszystkich pozostałych zawodników do pójścia w ich ślady.