Krakowskie Centrum Taekwon-do

Krakowskie Centrum Taekwon-do

Aktualności

Puchar Krakowa i Turniej Małego Smoka

Już 20 maja zapraszamy na obiekty KS Orzeł Piaski Wielkie, gdzie rozegrany zostanie Puchar Krakowa w Taekwon-do dla dzieci i młodzików oraz II Turniej Małego Smoka. Jest to znakomita okazja zarówno do sportowego debiutu, jak i do przygotowań do Mistrzostw Europy.

 

Puchar Krakowa w Taekwon-do

dla dzieci i młodzików

II Turniej Małego Smoka

Termin:
20 maja 2017 r. (sobota)

Miejsce:

Hala Sportowa KS Orzeł, ul. Niebieska 2 Kraków.

Kategorie wiekowe i konkurencje:
Małe Smoki 3-4 latki – olimpiada sprawnościowa
Małe Smoki 5-6-latki – olimpiada sprawnościowa, tempówki
Dzieci (Rocznik 2010-11) – tempówki, walki soft-stick, formy, techniki specjalne
Dzieci (Rocznik 2009) – tempówki, walki soft-stick, formy, techniki specjalne
Dzieci (Rocznik 2008) – tempówki, walki soft-stick, formy, techniki specjalne
Młodzicy (roczniki 2007-2005) – tempówki, walki soft-stick lub touch-contact, formy, techniki specjalne

Harmonogram zawodów:
09:00 – rejestracja, rozgrzewka i konkurencje dla Małych Smoków 3-4 latki.
10:00 – rejestracja, rozgrzewka i konkurencje dla Małych Smoków 5-6 latki.
10:30 – rejestracja, rozgrzewka i konkurencje dla Dzieci (2011-2008),
13:00 – rejestracja i konkurencje dla Młodzików (2007-2005),
15:00 – zakończenie turnieju.

Informujemy, że nie jesteśmy w stanie oszacować czasu zakończenia konkurencji. Szacowany czas rozgrywek dla Małych Smoków wynosi ok. 1 godziny, w przypadku dzieci i młodzików ok. 2 godzin.

Nagrody:
medale za miejsca 1,2 i 3; dyplomy uczestnictwa dla wszystkich, dla wszystkich Małych Smoków medale za udział.

Widzowie:
Serdecznie zapraszamy całymi rodzinami! Widzowie proszeni są o pojawienie się w obuwiu nie pozostawiającym szkód na parkiecie w postaci czarnych śladów oraz zadrapań.

Opłaty startowe:
30 zł Małe Smoki,

40 zł za dzieci i młodzików.

Płatne w dniu zawodów przy rejestracji.

Zgłoszenia i rejestracja:

Do 15.05.2017 zgłoszenia przyjmowane są u instruktorów
Projekt współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków w ramach programu „Aktywny Kraków”.

 
Opis konkurencji (skrócony regulamin zawodów)

Olimpiada sprawnościowa 3-4 latki- wykonanie 5 przysiadów z Ap Chagi, bieg przez drabinkę gimnastyczną, 10 naprzemiennych uderzeń Jirugi na tarczę, przewrót w przód na materacu gimnastycznym, 10 naprzemiennych wymachów Apha Ollygi na packę, złamanie deski uderzeniem Jirugi, przejście po drabince gimnastycznej rękami i nogami, 5 odbić balona ręką lub nogą, slalom między pachołkami, tempówki.

Olimpiada sprawnościowa 5-6 latki – wykonanie 10 przysiadów z Ap Chagi, bieg skoki obunóż, 10 naprzemiennych uderzeń Jirugi na tarczę, przewrót w przód na materacu gimnastycznym, 10 naprzemiennych wymachów Apha Ollygi na packę, złamanie deski uderzeniem Jirugi, przejście po drabince gimnastycznej rękami i nogami, 10 odbić balona ręką lub nogą, slalom między pachołkami z woreczkiem na głowie, tempówki.

Układy formalne – formy i półformy taekwon-do. Każdy zawodnik robi dowolną formę spośród istniejących. Zawodnicy oceniani są punktowo w skali 1-10 przez 3 sędziów. W przypadku remisów o zajętym miejscu decyduje dogrywka.

Techniki specjalne nopi apcha bushigi – zawodnik wykonuje kopnięcie frontalne do góry z wyskoku. Dozwolony jest rozbieg, po wykonaniu kopnięcia należy utrzymać równowagę (technika, po której zawodnik wywróci się lub podeprze jest nie zaliczona). Celem jest dotkniecie stopą packi utrzymanej na ustalonej wysokości. Zawodnik ma 2 próby za zaliczenie wysokości.

Techniki szybkościowe (tempówki) – u Małych Smoków ap chagi kopane od spodu, po 10 sek każdą noga. U dzieci kopnięcie ap chagi od spodu nogami naprzemiennie przez 15 sekund. U młodzików kopnięcie dolly chagi po 15 sek. każdą nogą). Tarcze na wysokości pasa kopiącego – liczone są trafione techniki, każdorazowo noga musi się odbić od ziemi.

Walki soft-stick – walki gąbkowym kijem o długości 60 cm. Walka toczy się systemem przerywanym (semi-contact). Polem trafień jest całe ciało, przy czym trafienie w rękę nie jest punktowane. Punkty przyznaje się za trafienie w głowę (2 pkt.) oraz w tułów, plecy, nogi (1 pkt). Walka trwa 1 rundę po 1 min. 30 sek. Dozwolone są dowolne uderzenia i pchnięcia kijem. Zabronione jest rzucanie kijem, łapanie, popychanie, uderzanie rękami i nogami, opuszczanie pola walki, kontakt z podłożem inną częścią ciała niż stopą. Strój ochronny stanowi kask – dozwolone są kaski z szybką lub kratką.

Walki touch-contact – walki wg. przepisów ZS PUT. Walka toczy się systemem przerywanym (semi-contact). Polem trafień jest głowa (przód i boki) oraz tułów (przód i boki). Punkty przyznaje się za trafienie ręką (1 pkt), nogą w tułów (2 pkt) lub nogą w głowę (3 pkt.) Walka trwa 1 rundę po 1 min. 30 sek. Zabronione jest łapanie, popychanie, uderzanie rękami i nogami w sposób niekontrolowany, na nieprawidłowe części ciała, z nadmierną siłą, opuszczanie pola walki, kontakt z podłożem inną częścią ciała niż stopą. Strój ochronny stanowi kask, rękawice 6, 8 lub 10 oz, ochraniacz krocza, piszczeli oraz stóp.

 

Skomentuj