Krakowskie Centrum Taekwon-do

Krakowskie Centrum Taekwon-do

Aktualności

Seminarium szkoleniowe dla instruktorów w Częstochowie

21 lutego w Częstochowie, odbyło się seminarium szkoleniowe dla instruktorów prowadzących grupy dziecięce, w którym uczestniczyło siedmiu instruktorów z naszego klubu. Całodzienne szkolenie dostarczyło dużej dawki praktycznej wiedzy z psychologii sportu i metodyki treningu.

21 lutego, siedmiu instruktorów z KCT wzięło udział w seminarium szkoleniowym. Seminarium było zorganizowane przez ZS PUT. Krakowskie Centrum Taekwon-do reprezentowali: Mikołaj Kotowicz, Jakub Włodarz, Dobrochna Dolicka, Rafał Żelazko, Aneta Żurek, Magdalena Kotowicz oraz Michał Krupa. Seminarium szkolenie składało się z części teoretycznej oraz praktycznej.
Łukasz Rewieński, założyciel i trener Opolskiego Klubu Taekwon-do przedstawił zastosowanie drabinki koordynacyjnej w treningach taekwondo. Była to część praktyczna szkolenia, w której każdy z uczestników mógł samodzielnie wykonać ćwiczenia.

Następnie dr Krzysztof Wrześniewski, psycholog pracujący na co dzień na AWF w Krakowie poprowadził dwa bloki tematyczne dotyczące psychologii sportu. Pierwszy dotyczący stresu i metod radzenia sobie ze stresem z wykorzystaniem treningu relaksacyjnego. Ciekawym wprowadzeniem do wykładu, był wstęp dotyczący wypalenia zawodowego u instruktorów pracujących z dziećmi i metody radzenia sobie w takiej sytuacji. Tematem drugiego bloku była praca z trudnymi zachowaniami u dzieci w oparciu o metody poznawczo-behawioralne. Techniki behawioralne, należą do najbardziej skutecznych metod pracy ze sportowcami. Bardzo dobrze sprawdzają się w pracy z dziećmi, dają realny efekt pracy. Podczas tego wykładu pan Krzysztof przybliżył uczestnikom znaczenie wprowadzania na treningach systemu kar i nagród, pozytywnych wzmocnień, ustalania zasad i ich przestrzegania na sali treningowej.

Marcin Dziliński, założyciel oraz instruktor Klubu Sportowego „Gladius” Ostróda. Autor programu szkoleniowego dla dzieci „Gladius Kids”. Poprowadził trzy bloki szkoleniowe. Pierwszy dotyczył treningu grup dziecięcych. Następnie odbył się trening pokazowy z ćwiczeniami ukierunkowanymi w szkoleniu formuły walki przerywanej dzieci w wieku 5-8 lat. Podczas, którego wzięły udział dzieci trenujące na co dzień w KS „Orient” Częstochowa. Podczas tej części szkolenia trener Marcin pokazał w jak ciekawy sposób poprzez gry i zabawy „przemycać” elementy pozycji, uderzeń, kopnięć, uników, ataków potrzebnych w walkach semi-contact. Uczestnicy szkolenia dostali duży, przykładowy pakiet praktycznych gier i zabaw do wykorzystania oraz zobaczyli, jak ciekawie można urozmaicić treningi dzieci. Podczas treningu pokazowego, dzieci dobrze się bawiły i chętnie wykonywały polecenia trenera Marcina.
Na samym końcu intensywnego szkolenia, trener Marcin pokazał zastosowanie elementów treningu funkcjonalnego w przygotowaniu fizycznym zawodników. Można było spróbować swoich sił na specjalnych taśmach, linach, pasach, ciężarkach, piłkach lekarskich oraz poćwiczyć z kettlebellami.

W szkoleniu wzięło udział 24 instruktorów z całej Polski. Z całą pewnością nabyta podczas szkolenia wiedza pozwoli ulepszyć i urozmaicić system treningowy w klubach. Pozwoli w ciekawy sposób uczyć dzieci elementów walki semi-contact poprzez gry i zabawy.

 

Skomentuj