Krakowskie Centrum Taekwon-do

Aktualności

Sukces sportowy i organizacyjny Międzynarodowych MP

24. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Taekwon-do ZS PUT zakończyły się podwójnym sukcesem naszego klubu – sportowym i organizacyjnym. Sportowym, bo zajęliśmy 5. miejsce w klasyfikacji medalowej zawodów zdobywając aż 12 złotych krążków. Organizacyjnym, bo zgromadziliśmy największą od 3 lat liczbę zawodników – 621 z 28 klubów z Polski, Austrii i Litwy.

Ta największa od 3 lat impreza ZS PUT rozegrana została 18 i 19 marca 2017 r. w Ośrodku Sportu i Rekreacji „Kolna” w Krakowie. Zgromadziła ponad 1000 osób – zawodników z Polski i zagranicy, sędziów, trenerów, rodziców i kibiców. Mimo tego zawody przebiegły bardzo sprawnie i bezpiecznie.

Krakowskie Centrum Taekwon-do jako gospodarz turnieju wystawiło 72-osobową ekipę zawodników. Łącznie zdobyli oni 31 medali, w tym 12 złotych, 11 srebrnych i 8 srebrnych. W klasyfikacji generalnej zawodów zajęliśmy 5. miejsce. Szczególnie mocna okazała się nasza ekipa seniorów, która zajęła 1. miejsce w klasyfikacji tej grupy wiekowej, a Adam Zięba i Dobrochna Dolicka zdobyli tytuły najlepszych seniorów Mistrzostw.

Pełne wyniki naszych zawodników znaleźć można w protokole końcowym zawodów: protokol koncowy mp krakow 2017_z.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Taekwon-do ZS PUT odbyły się dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego oraz Miasta Kraków.