Krakowskie Centrum Taekwon-do

Krakowskie Centrum Taekwon-do

Aktualności

XII MIKOŁAJKOWY TURNIEJ TAEKWON-DO

Już po raz dwunasty najmłodsi zawodnicy naszego klubu będą mogli wziąć udział w Mikołajkowym Turnieju Taekwon-do. Turniej jest dedykowany Małym Smokom, dzieciom oraz młodzikom. Konkurencje będą przygotowane odpowiednio do wieku oraz umiejętności zawodnika. Zawody mikołajkowe są przede wszystkim dobrą zabawą dla dziecka i mogą być pierwszą sportową przygodą. Na każdego Małego Smoka czekają medale za udział w turnieju, a dla starszych dzieci medale za 1,2 i 3 miejsce oraz dyplomy uczestnictwa.

Termin: 
06 grudnia 2015 r. (niedziela), 09:00-15:00

Miejsce:
Gimnazjum nr 28, Kraków, ul. Bujaka 15 (Kurdwanów).

Kategorie wiekowe i konkurencje:
Małe Smoki 3-4 (Rocznik 2012-11) – olimpiada sprawnościowa
Małe Smoki 5-6 (Rocznik 2010-09) – tempówki, walki soft-stick, formy, techniki specjalne
Dzieci (Rocznik 2008) – tempówki, walki soft-stick, formy, techniki specjalne
Dzieci (Rocznik 2007) – tempówki, walki soft-stick, formy, techniki specjalne
Dzieci (Rocznik 2006) – tempówki, walki soft-stick, formy, techniki specjalne
Młodzicy (roczniki 2005-2003) – tempówki, walki semi-contact, formy, techniki specjalne

Podział: 
Konkurencje – przepisy konkurencji wg Regulaminu ZS PUT. Małe Smoki oraz Dzieci – obowiązują podziały wyłącznie na rocznik. Młodzicy – kategorie wg Regulaminu ZS PUT.

Harmonogram zawodów:
10:00 – rejestracja, rozgrzewka i konkurencje dla Małych Smoków (2012-2011).
10:30 – rejestracja, rozgrzewka i konkurencje dla Małych Smoków (2010-2009).
11:30 – rejestracja, rozgrzewka i konkurencje dla Dzieci (2008-2006),
13:30 – rejestracja i konkurencje dla Młodzików (2005-2003),
15:00 – zakończenie turnieju.
Informujemy, że nie jesteśmy w stanie oszacować czasu zakończenia konkurencji. Szacowany czas rozgrywek dla Małych Smoków wynosi ok. 1 godziny, w przypadku dzieci i młodzików ok. 2 godzin.

Nagrody: 
medale za miejsca 1,2 i 3; dyplomy uczestnictwa dla wszystkich, dla wszystkich Małych Smoków medale za udział.

Widzowie:
Widzowie proszeni są o pojawienie się w obuwiu nie pozostawiającym szkód na parkiecie w postaci czarnych śladów oraz zadrapań.

Sędziowie: 
Sędziować będą wszyscy starsi zawodnicy. Licencja sędziego PUT nie jest wymagana. Bardzo prosimy sędziów o przybycie na godzinę 09:00. Kto ma, proszony jest o zabranie żółtej koszulki sędziowskiej.

Opłaty startowe: 
20 zł za każdego zawodnika (bez względu na ilość konkurencji). Płatne w dniu zawodów przy rejestracji.

Zgłoszenia i rejestracja:
Uwaga! Do 01.12.2015 zawodnicy zgłaszają chęć udziału swoim instruktorom, a instruktorzy przekazują orientacyjną liczbę uczestników z każdej sekcji/filii, na podstawie której przygotowane zostaną dyplomy i upominki.
Rejestracja, pomiar, zapis do konkurencji i pobranie opłaty startowej nastąpią przy wejściu do sali bezpośrednio przed rozpoczęciem rywalizacji danej grupy wiekowej.

Organizator:
Krakowskie Centrum Taekwon-do (Aneta Żurek aneta.zurek@kct.pl, 530 000 104).

Opis konkurencji (skrócony regulamin zawodów)
Olimpiada sprawnościowa – wykonanie 10 naprzemiennych kopnięć apcha olligi na packę, przewrót w przód na materacu gimnastycznym, przejście podskokami obunóż przez drabinkę koordynacyjną, podbicie ręką lub nogą 10 razy balona, wykonanie 10 naprzemiennych kopnięć ap chagi na tarczę, przejście po równoważni (odwrócona ławeczka gimnastyczna), wykonanie 10 naprzemiennych uderzeń pięścią na tarcze, bieg (ósemka).
Układy formalne – formy i półformy taekwon-do. Każdy zawodnik robi dowolną formę spośród istniejących. Zawodnicy oceniani są punktowo w skali 1-10 przez 3 sędziów. W przypadku remisów o zajętym miejscu decyduje dogrywka.
Techniki specjalne nopi apcha bushigi – zawodnik wykonuje kopnięcie frontalne do góry z wyskoku. Dozwolony jest rozbieg, po wykonaniu kopnięcia należy utrzymać równowagę (technika, po której zawodnik wywróci się lub podeprze jest nie zaliczona). Celem jest dotkniecie stopą packi utrzymanej na ustalonej wysokości. Zawodnik ma 2 próby za zaliczenie wysokości.
Techniki szybkościowe (tempówki) – kopnięcie (ap chagi kopane od spodu u Małych Smoków i dzieci, dollyo chagi u młodzików) na packę lub tarczę na wysokość pasa. Czas 10 sekund (dla Małych Smoków i dzieci) lub 15 sekund (dla młodzików) – liczone są trafione techniki, każdorazowo noga musi się odbić od ziemi.
Walki soft-stick – walki gąbkowym kijem o długości 60 cm. Walka toczy się systemem przerywanym (semi-contact). Polem trafień jest całe ciało, przy czym trafienie w rękę nie jest punktowane. Punkty przyznaje się za trafienie w głowę (2 pkt.) oraz w tułów, plecy, nogi (1 pkt). Walka trwa 1 rundę po 1 min. 30 sek. Dozwolone są dowolne uderzenia i pchnięcia kijem. Zabronione jest rzucanie kijem, łapanie, popychanie, uderzanie rękami i nogami, opuszczanie pola walki, kontakt z podłożem inną częścią ciała niż stopą. Strój ochronny stanowi kask – dozwolone są kaski z szybką lub kratką.
Walki semi-contact – walki wg. przepisów ZS PUT. Walka toczy się systemem przerywanym (semi-contact). Polem trafień jest głowa (przód i boki) oraz tułów (przód i boki). Punkty przyznaje się za trafienie ręką (1 pkt), nogą w tułów (2 pkt) lub nogą w głowę (3 pkt.) Walka trwa 2 rundy po 1 min. 30 sek. Zabronione jest łapanie, popychanie, uderzanie rękami i nogami w sposób niekontrolowany, na nieprawidłowe części ciała, z nadmierną siłą, opuszczanie pola walki, kontakt z podłożem inną częścią ciała niż stopą. Strój ochronny stanowi kask, ochraniacz na piersi dla dziewcząt, rękawice 8 lub 10 oz, ochraniacz krocza, piszczeli oraz stóp.

 

 

Skomentuj