Krakowskie Centrum Taekwon-do

Krakowskie Centrum Taekwon-do

Aktualności

149 powodów do radości i dumy

„Jestem pod ogromnym wrażeniem całej imprezy. (…) Wszystko było świetnie zorganizowane i z pomysłem.” – tak o VIX Mikołajkowym Turnieju Taekwon-do wypowiada się jeden z naocznych świadków, tata Wiktorii.

16 grudnia 2017 roku odbył się VIX MTT połączony z festynem. Miejscem akcji była hala sportowa KS Orzeł. Udział wzięło 149 zawodników. Turniej rozpoczął się o godzinie 9:00 rejestracją najmłodszej grupy wiekowej: 3-4 letnich Małych Smoków. Dla przypomnienia MS miały za zadanie przejść tor przeszkód. Dodatkową, medalową konkurencją były tempówki, czyli kopanie na czas. Po tej konkurencji rozegrana została kategoria walk soft-stick rodziców tej grupy wiekowej. Identycznie sprawa miała się w przypadku 5-6 latków. Tutaj również rodzice mogli wykazać się swoimi zdolnościami, a dzieciaki „kopały” o medale.

mtt6

Tata Wiktorii, jednej z małych uczestniczek, o turnieju: „Jestem pod ogromnym wrażeniem całej imprezy. Pod każdym względem. Kiki była zachwycona, a przy okazji zdobyła drugie miejsce w kopaniu na czas. Pomysł rewelacyjny.
Dla mnie to naprawdę niesamowite, że grupa młodych ludzi jest w stanie poświęcić swój czas dla takich małych dzieciaków.
Wszystko było świetnie zorganizowane i z pomysłem.
Dodatkowo moja żona w końcu się przekonała do Teakwondo, widząc że Wiktorka nie jest jedyną dziewczynką w tym wieku, która chodzi na zajęcia . Mam nadzieje że Wam się nie znudzi nigdy taka inicjatywa i swoją postawą
będziecie pozytywnie nastrajać maluchów na uprawnianie Taekwondo.”

mtt5

Potem przyszedł czas na starsze Dzieci. W tej kategorii rywalizacja rozgrywała się na 4 polach: walk soft-stick, technik specjalnych, tempówek i form. Każda osobno nagradzana medalami. U Młodzików i Kadetów zamiast walk soft-stick rozgrywana była konkurencja walk semi-contact. Oczywiście i po tych kategoriach swoje 5 minut mieli rodzice.

mtt1

Po zakończonej rywalizacji każdy uczestnik otrzymywał pamiątkowy worek na rzeczy sportowe oraz medale uczestnictwa dla nienagrodzonych wcześniej. Warto wspomnieć, że do dyspozycji w takcie turnieju były atrakcje festynowe w tym: dmuchana zjeżdżalnia, malowanie twarzy, wata cukrowa, poczęstunek i jeszcze więcej.

A oto szczegółowe wyniki:

Protokół-końcowy