Krakowskie Centrum Taekwon-do

Aktualności

3 miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski

W weekend, 13-14 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Polski w Taekwon-do w Częstochowie. Reprezentować nasz klub pojechało 49 osób, które wywalczyły 33 medale, z czego 11 złotych. W tym roku wywalczyliśmy 3 miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów, co jest dużym osiągnięciem. Gratulacje dla wszystkich, którzy się do tego przyczynili – medalistów, trenerów, rodziców.

Pierwszy dzień zawodów, był w całości poświęcony zmaganiom dzieci i młodzików. Oliwia Lisowska z grupy dziecięcej jako jedyna zdobyła 2 medale – brąz w tempówkach i technikach specjalnych. W kategorii młodzików po 2 medale zdobyli Amelia Szczypczyk, Zofia Zapolska i Jan Bosowski. Ogółem pierwszego dnia zdobyliśmy 19 medali.

Drugiego dnia o wejście na podium walczyli kadeci, juniorzy i seniorzy. Dwukrotnie w kategorii kadetów na podium stanął Michał Klimek. 3 medale z tegorocznych mistrzostw przywiózł Szymon Grzebyk – 2 złote i 1 srebrny. A jeśli chodzi o seniorów to bezkonkurencyjni byli Karolina Czech, Adam Zięba i Dariusz Pazdan – trenerzy naszego klubu -, którzy zdobyli po 2 złote medale. W niedziele wracaliśmy z 14 medalami.