Krakowskie Centrum Taekwon-do

Krakowskie Centrum Taekwon-do

Aktualności

„Czyny mówią więcej niż słowa” – Moravia nasza!

W weekend 29-30 października odbył się turniej Moravia Open w Czechach, na którym zawodnicy naszego klubu wystartowali w wielu konkurencjach zarówno Taekwon-do jak i kick-boxingu. W kicku nasz klub zajął 3 miejsce w klasyfikacji generalnej!

PIĄTEK

Już w piątek po południu miała miejsce zbiórka na wyjazd, po której zawodnicy i trenerzy wsiedli do kilku samochodów i wyruszyli w drogę. Mimo pewnym problemów z korkami wszyscy dotarli na halę zawodów, gdzie zawodnicy musieli się zważyć i zarejestrować odpowiednio do konkurencji taekwon-do, kick-boxingu lub obu formuł. Po wizycie na hali ekipa z powrotem zapakowała się do  samochodów, po czym udała się do hotelu, w którym został zarezerwowany nocleg. Z powodu czeskiego święta narodowego niemożliwe było  kupienie jedzenia w piątek na miejscu, ale każdy miał przygotowane jedzenie, które mógł podgrzać w kuchni w hotelu i zjeść. Po jedzeniu trener Mikołaj zorganizował zebranie informacyjne, na którym omówił  z innymi  trenerami i zawodnikami czego mogą spodziewać się na zbliżających się zawodach jak i ustalił najważniejsze kwestie organizacyjne. Po zakończonym spotkaniu wszyscy rozeszli się do pokojów i zebrali się do spania, aby porządnie się wyspać przed pierwszym dniem zawodów.

SOBOTA

W sobotę część młodszych zawodników oraz seniorzy miała okazję zaprezentować się w taekwon-do, natomiast nasi juniorzy i kadeci stawili czoła swoim przeciwnikom w kick-boxingu. Konkurencje w taekwon-do zaczęły się od układów formalnych, po których po pewnym czasie zaczęły się walki, natomiast w kick-boxingu od początku dnia trwała rywalizacja w walkach point-fighting, light-contact i kick-light. Z uwagi na dużą ilość plansz i różny charakter konkurencji starsi zawodnicy po zakończeniu swoich konkurencji przebrali się w stroje sekundantów i wspierali pozostałą część ekipy pilnując kolejności walk i sprawdzając kolor i poprawność sprzętu do walki. Dzięki temu, mimo nagromadzenia walk w kick-boxingu, w tym samym czasie wszyscy nasi zawodnicy mogli zawalczyć swoje walki mając również czas na odpoczynek.

NIEDZIELA

Po pierwszym dniu zawodów część naszych zawodników zakończyła rywalizację, natomiast ci, którzy walczyli dalej startowali w innej, niż w sobotę, formule. Startujący w sobotę w taekwon-do seniorzy, w niedzielę walczyli w kickboxingu, a juniorzy i kadeci po sobotnich zmaganiach w kick-boxingu mogli zaprezentować się w konkurencjach taekwon-do. W tym czasie część ekipy, która nie startowała w niedzielę pojechała zwiedzać Muzeum Nauki i Techniki oraz Starą Hutę znajdujące się w Ostravie.

PONIEDZIAŁEK

Ostatniego dnia wyjazdu pozostali w Czechach zawodnicy i trenerzy, wsiedli do 3 samochodów po czym pojechali do Ostravy, gdzie mieli okazję zwiedzić Muzeum Nauki  i Techniki. Po spędzeniu 3 pełnych godzin na poznawaniu ciekawych zagadnień biologii i fizyki ekipa przeszła się również po ogromnym kompleksie budynków Starej Huty, żeby pod koniec zwiedzania usiąść i zjeść pizzę w pobliskiej restauracji. Po obiedzie każdy wrócił do samochodu, a następnie wszystkie pojazdy wyruszyły w drogę powrotną do Krakowa. Oczywiście z sukcesami!

Podsumowanie wyników:

KICKBOXING
Emilia Fiutowska – 2. m. lightcontact, 3 . m. poinfighting kat. -70 kg
Szymon Grzebyk – 1. m. lightcontact, 1 . m. poinfighting, 3. m. kicklight kat. senior -79 kg
Krystyna Jaworska – 4. m. pointfighting kat. starsi kadeci -50 kg
Stefania Kotowicz – 3. m. pointfighting kat. starsi kadeci -50 kg
Gabriela Kowalska – 2. m. lightcontact, 2 . m. kicklight kat. senior -60 kg
Honorata Kozioł – 2. m. pointfighting kat. starsi kadeci -50 kg
Grzegorz Pajda – 1. m. lightcontact, 2. m. pointfighting kat. juniorzy -63 kg
Dariusz Pazdan – 1. m. lightcontact, 1. m. kicklight kat. senior -63 kg
Szymon Piotrowicz – 2. m. pointfighting, 3. m. lightcontact -69 kg
Emilia Proszkiewicz – 2. m. pointfighting kat. kadeci -55 kg
Zofia Zapolska – 1. m. lightcontact, 1 . m. poinfighting kat. kadeci -60 kg

TAEKWON-DO
Magdalena Andrejczyn – 4. m. walki kadeci – 55 kg
Vladyslav Boiko – 3. m. układy formalne kadeci 1 dan
Gabriel Budyn – 1. m. układy formalne, 3. m. soft-stick , kat. młodzicy 6 cup
Szymon Dudek – 2. m. walki kat. młodzicy -40 kg
Emilia Fiutowska – 1. m. walki kat. juniorki starsze -70
Szymon Grzebyk – 2. m. walki kat. seniorzy -78 kg
Michał Klimek – 3. m. układy formalne juniorzy 1-2 cup
Stefania Kotowicz – 1. m. walki kat. kadeci -50 kg
Gabriela Kowalska – 3. m. walki kat. seniorzy -62 kg
Jakub Lenard – 2. m. walki kat. młodzicy -60 kg
Grzegorz Pajda – 2. m. walki kat. juniorzy -63 kg, 2. m. układy formalne 1-2 cup
Kaja Federowicz-Pękala – 3. m. układy formalne seniorki 3-6 kup, 3. m. walki kat. seniorki -52 kg
Dariusz Pazdan – 2. m. walki kat. seniorzy -64 kg
Zofia Zapolska – 2. m. walki kat. juniorki młodsze -60 kg, 3. m. układy formalne 1-2 cup