Krakowskie Centrum Taekwon-do

Krakowskie Centrum Taekwon-do

Aktualności

Na podbój Argentyny!

5:3 – takim stosunkiem zwyciężyła reprezentacja Polski w meczu przeciwko Argentynie, który odbył się 24 lutego 2018 roku w Buenos Aires. Na antypody poleciała 5-osobowa ekipa Krakowskiego Centrum Taekwon-do; trener Mikołaj Kotowicz oraz zawodnicy: Karolina Czech, Dobrochna Dolicka, Adam Zięba i Mateusz Kopciński.

Krakowianie wybrali się z rewizytą do klubu Grupo Escorpio z Buenos Aires, aby wspólnie trenować, wziąć udział w turnieju oraz zwiedzić ten zakątek świata. W czasie 2-tygodniowej wyprawy znaleźli oni czas na wspólne treningi, mecz międzypaństwowy, zwiedzanie stolicy kraju oraz wizytę w jednym z 7 przyrodniczych cudów świata – wodospadów Iguazu.

Turniej miał charakter „trójkątnego meczu”. W każdej kategorii brał udział reprezentant Polski oraz dwóch Argentyńczyków – przedstawicieli Grupo Escorpio z Buenos Aires oraz Escuela z Patagonii rywalizując każdy z każdym. W rywalizacji indywidualnej obie swoje walki wygrała Dobrochna Dolicka, natomiast Karolina Czech, Mateusz Kopciński i Adam Zięba zwyciężyli w jednym pojedynku przegrywając drugi. Łącznie w meczu pomiędzy Polakami a Argentyńczykami nasi zwyciężyli w 5 z 8 pojedynków otrzymując za zwycięstwo okazały puchar.

W tygodniu poprzedzającym mecz Krakowianie uczestniczyli w treningach Grup Escorpio w Avellanedzie, prowadzonych przez głównego trenera klubu Victora Fabiana D’Amore 7 dan oraz jego ucznia, wielokrotnego Mistrza Świata TI Sebastiana Freire 6. dan. Na zakończenie pobytu trener Mikołaj Kotowicz 5. dan zrewanżował się poprowadzeniem treningu dla grupy najlepszych zawodników Escorpio. Dla obu stron to wydarzenie było istotnym elementem przygotowań do lipcowego mundialu, który odbędzie się w Anglii.

W trakcie pobytu znalazł się też czas na zwiedzanie. Chociaż samo Buenos Aires jest gigantycznym miastem, Polacy mieli okazję zwiedzić nowoczesną nadmorską dzielnicę Puerto Madero, stare dzielnice Monserrat, Retiro, najbogatszą Ricoletta, bardzo kolorową La Boca, obejrzeć tango w San Telmo oraz samemu potańczyć w rytm regettonu na dyskotece w Palermo, a także wziąć udział w tradycyjnym grillu argentyńskim asado.

Trzy dni Krakowianie spędzili poza stolicą lecąc do Parku Narodowego Iguazu. Tam, na granicy Argentyny i Brazylii znajdują się jedne z największych wodospadów świata. Ekipa KCT miała możliwość zobaczyć je z obu stron rzeki, a nawet popłynąć łodzią motorową pod niektóre z gigantycznych kaskad. W cały wyjazd bardzo mocno zaangażowali się nasi argentyńscy partnerzy z Grupo Escorpio. Ekipa z Buenos Aires była już 3-ktornie w naszym kraju w czasie Polish Open Cup w Opolu oraz Mistrzostw Europy w Wieliczce. Uczestniczyli również w jednym z naszych treningów na Kurdwanowie. Tym razem oni zrewanżowali się nam swoją nieprzeciętną gościnnością. Obie strony doszły do tego samego wniosku – mimo zaciętej rywalizacji pomiędzy zawodnikami taekwon-do przede wszystkim łączy ludzi i buduje przyjaźnie na lata.

Autor: Mikołaj Kotowicz