Krakowskie Centrum Taekwon-do

Krakowskie Centrum Taekwon-do

Aktualności

Nowe stopnie mistrzowskie w KCT!

Czwórka zawodników KCT otrzymała promocję na nowe stopnie mistrzowskie Dan.
Przybyło nam sześciu instruktorów Małych Smoków. Odbyły się treningi kadry młodzików, kadetów, juniorów oraz seniorów. Doskonalili swoje umiejętności w walkach przed najważniejszą imprezę ZS PUT w tym półroczu Polish Open Cup w Opolu.

Sobota 7 listopada była bardzo pracowitym dniem w Krakowskim Centrum Taekwon-do. W tym dniu z samego rana odbył się kurs instruktorski Małych Smoków, w którym udział wzięło 6 doświadczonych zawodników. Po kursie przeprowadzono trening kadry młodzików i kadetów w semi-contact. W dalszej części kadra juniorów oraz seniorów ćwiczyła walki light-contact.
Zwieńczeniem dnia był egzamin na stopnie mistrzowskie Dan. Pod czujnym okiem trenera Mikołaja Kotowicza piątka osób z Krakowskiego Centrum Taekwon-do przystąpiła do egzaminu. Do promocji na I Dan przystąpiło 3 osoby. Pozytywnie egzamin zakończył Jan Gorazda oraz Oskar Nowak. Niestety Bartoszowi Jachimczakowi nie udało się zdać egzaminu.
Jakub Włodarz i Karolina Nowak otrzymali promocję na II Dan. Zmagania egzaminacyjne trwały trzy godziny. Wszyscy zdający prezentowali wysoki poziom techniczny. W czasie egzaminu prezentowali układy formalne, walki krokowe, walkę tradycyjną oraz samoobronę. Dalszą częścią egzaminu były rozbicia desek oraz teoria. Każdy z egzaminowanych zawodników musiał sprostać następującym rozbiciom: twimyo yop chagi 180 przez jedną osobę, twimyo bandae dollyo chagi, anuro sonkal terigi, tora yop chagi, dollyo chagi.
Gratulujemy zdanego egzaminu i życzymy dalszych sukcesów.

Skomentuj