Krakowskie Centrum Taekwon-do

Krakowskie Centrum Taekwon-do

Aktualności

Seminarium szkoleniowe z Katyaną i Oleg Solovey w Ostrawie

Siedmiu zawodników z kadry Krakowskiego Centrum Taekwon-do wraz z trenerem Mikołajem trenowało u najlepszych na świecie. Seminarium dla naszych zawodników poprowadzili Katya i Oleg Soloven.
Podczas pięciu godzin treningów zawodnicy uczyli się zagadnień taktycznych pod kątem przygotowania do walki sportowej w taekwondo i kick boxingu.

W dniu 5 grudnia w Ostrawie odbyło się seminarium szkoleniowe pod okiem znakomitych trenerów Katyę i Olega Solovey.
Pani Katyana jest utytułowaną zawodniczką i wielokrotną Mistrzynią Świata w Taekwon-do oraz kick boxingu. Należy do Międzynarodowej Federacji Taekwondo. Trener Oleg jest jednym z najlepszych trenerów na świecie. Dba o wysoki poziom wyszkolenia i ciągle pracuje nad ulepszaniem metod szkolenia zawodników. Pod jego skrzydłami trenują najlepsi zawodnicy, medaliści Mistrzostw Europy i Świata.

Siedmiu zawodników kadry klubowej w gronie, których znalazła się Dobrochna Dolicka, Karolina Nowak, Karolina Czech, Ola Kucharz, Adam Zięba, Michał Gąsiorczyk, Mateusz Kucharz z trenerem Mikołajem doskonalili swoje umiejętności.
Seminarium było podzielone na dwie części. Podczas pięciu godzin treningów zawodnicy uczyli się zagadnień taktycznych pod kątem przygotowania do walki sportowej w taekwondo i kick boxingu. Było bardzo intensywnie, ale nasi kadrowicze z potem na czole dawali z siebie wszystko.
Nabyta wiedza podczas seminarium z pewnością przyczyni się do jeszcze lepszych wyników naszych zawodników.

Przeczytaj co dał udział w seminarium naszym kadrowiczom:

Dobrochna Dolicka: Seminarium było dla mnie bardzo wartościowe, zobaczyłam jak walczą zawodnicy na światowym poziomie i jak dużo muszę jeszcze poprawić. Zobaczyć Katyę i Olega w akcji – bezcenne!

Adam Zięba: Całe seminarium wspominam bardzo pozytywnie. Było ciężko, intensywnie, ale wszystko w fajnej atmosferze. Poznaliśmy wiele nowych i przydatnych technik. Uważam, że dzięki nim będziemy jeszcze trudniejszymi przeciwnikami dla naszych rywali. Świetnie byłoby moc uczestniczyć w podobnych spotkaniach częściej.

Karolina Nowak: Wyjazd do Ostravy był dla mnie niesamowitym sportowym przeżyciem. Miałam przyjemność uczyć się od wybitnej zawodniczki o światowym poziomie, wielokrotnej medalistki międzynarodowych zawodów oraz od uznawanego za jednego z najlepszych trenerów na świecie. Całe seminarium było poświęcone walce sportowej z akcentem na czysto punktowana walkę. Poruszane aspekty takie jak umiejętność trzymania dystansu czy prawidłowe poruszenie się podczas walki jest podstawa walki na wysokim poziomie, a wszyscy uczestnicy seminarium na pewno do takiego dążą. Podziwiam osobiście prowadzących jak i sposób walki jaki uprawiają dlatego ten trening był dla mnie podwójna przyjemnością. Wiele skorzystałam z tego spotkania i moja chęć pogłębiania wiedzy w tym kierunku jest teraz jeszcze większa. Liczę ze to nie było ostatnie spotkanie z Katya i jej trenerem.