Krakowskie Centrum Taekwon-do

Krakowskie Centrum Taekwon-do

Aktualności

Adam Zięba w podwójnej koronie

Dwa złote medale wywalczył Adam Zięba na odbywającym się 24 i 25 września turnieju taekwon-do ITF Moravia Open w czeskiej Ostrawie. W całych zawodach łącznie udział wzięło prawie 300 zawodników z Czech, Słowenii, Słowacji, Anglii oraz Polski. Nasz klub reprezentowało 6 zawodników.

Zawody zorganizowane były odmianie taekwon-do ITF-NK. Znacząco różniły się od przepisów walki powszechnie obowiązujących. Utrudnieniem dla krakowian było ograniczenie technik ręcznych do dwóch uderzeń w serii oraz inna, niższa punktacja za techniki nożne wykonywane bez wyskoku. Całkowitym nieporozumieniem był natomiast przepis, który mówił o zaliczaniu technik uderzanych na gardę przeciwnika, o ile garda przylega do ciała.

Pozytywną ciekawostką było to, że w walkach light-contact turniej był rozgrywany z uwzględnieniem repasaży. Każdy zawodnik miał zatem po co najmniej dwie walki. Przegrana w pierwszej walce wciąż dawała szansę na brąz.

Wyniki turnieju w naszym rozumieniu były dość dziwne. Zdarzało się, że złote medale zdobywali zawodnicy, którzy nigdy nie podejmowali walki; kopali w gardę i przewracali się aby uniemożliwić zdobycie punktu przez oponenta. Nie mniej jednak były też bardzo pozytywne zaskoczenia. Należeli do nich niemal wszyscy zawodnicy ze Słowenii – bardzo bitni i świetni technicznie.

W tych realiach bardzo dobrze spisali się nasi zawodnicy, dla których był to pierwszy start po wakacyjnej przerwie. Największy sukces osiągnął Adam Zięba, który wygrał obie konkurencje walk, semi- i light-contact. Miłym zaskoczeniem był też srebrny medal drużyny seniorów, złożonej głównie z zawodników naszego klubu.

Oto szczegółowe wyniki naszych podopiecznych:

Adam Zięba (senior) – 1. m. light-contact, 1. m. pointfightng -64 kg

Jakub Włodarz (senior) – 1. m. pointfighting -78 kg

Mateusz Kopciński (senior) – 2. m. light-contact -85 kg

Dobrochna Dolicka (seniorka) – 2. light-contact, 2. m. pointfighting -57 kg

Karolina Nowak (juniorka) – 2. m. light-contact, 3. m. pointfighting -58 kg

Mikołaj Chrząszcz (kadet) – bez medalu.

 

 

Drużyna seniorów w składzie: Michał Gąsiorczyk (IRS Kraków), Michał Krupa, Adam Zieba, Jakub Włodarz, Mateusz Kopciński (wszyscy KCT Kraków) – 2. m. light-contact.

Skomentuj