Krakowskie Centrum Taekwon-do

Krakowskie Centrum Taekwon-do

Aktualności

Emilia Wicemistrzynią Polski w kickboxingu

Dwójka naszych zawodników – Emilia Fiutowska oraz Michał Klimek wzięli udział w Mistrzostwach Polski juniorów w kickboxingu w formule light-contact. Zawody odbyły się w dniach 14-16.05.2021 r. w Włoszakowicach koło Leszna.

Udział w Mistrzostwach Polski juniorów był naszym pierwszym po wieloletniej przerwie startem w zawodach Polskiego Związku Kickboxingu. Nasz klub reprezentowała dwójka zawodników pod opieką trenerów Mikołaja Kotowicza i Michała Krupy. Turniej był bardzo mocno obsadzony zarówno ilościowo, jak i jakościowo – wystartowało w nim 204 zawodniczek i zawodników z 66 klubów z całej Polski.

W sobotę swój start zaliczył Michał Klimek w kategorii -57 kg. Niestety w walce eliminacyjnej przegrał po zaciętym pojedynku na punkty z Bartłomiejem Biadałą z Ziętek Team Brzeziny. W pierwszej części walki Michał zdominował swojego przeciwnika trafiając go wielokrotnie nogami, w tym także obrotówkami na głowę. Ponieważ walki juniorów trwały na dystansie 3 rund po 2 minuty, to w ostatniej części walki naszemu dzielnemu fighterowi zabrakło pary, przez co rywal zdołał odrobić straty punktowe.

W niedzielę na planszy stanęła Emilia Fiutowska rywalizującą w kategorii -70 kg. Dzięki wolnemu losowi znalazła się od razu w półfinale. Pierwszy pojedynek z Natalią Kałużą z ASW Mogilany trwał tylko jedną rundę. Dominacja Emilii była tak ogromna, że przeciwniczka już do drugiej rundy nie wyszła, a nasza fighterka zaliczyła swoje pierwsze w karierze zwycięstwo przez TKO. W walce finałowej zmierzyła się Martyną Czerepińską, zawodniczką KSW Łuków, Mistrzynią Europy w boksie. Po 3-rundowej batalii zdaniem sędziów kilkoma punktami wygrała Czerepinska, a Emilia musiała się zadowolić tytułem Wicemistrzyni Polski.

Michał i Emilia przetarli szlaki i udowodnili, że nasz klub dysponuje świetnie przygotowaną kadrą zawodniczą. W tym sezonie planujemy jeszcze kilka startów w kickboxingu, a najbliższe turnieje odbędą się już w czerwcu.

Skomentuj