Krakowskie Centrum Taekwon-do

Krakowskie Centrum Taekwon-do

Aktualności

Tak było w Mikoszewie

  • 11 września 2015
  • Przez
  • Obozy
  • Brak komentarzy

Mikoszewo 2015

78 osób – takim składem między 22 lipca a 2 sierpnia 2015 r. trenowali uczestnicy Letniego Megaobozu Taekwon-do, który odbył się w nadmorskim Mikoszewie. Treningi 3, a nawet 4 razy dziennie, seminarium szkoleniowe, wycieczka do Gdańska – oj działo się, działo!

 

Tym razem po raz pierwszy zagościliśmy w OWK „Korona” w Mikoszewie u samego ujścia Wisły do Bałtyku. Do plaży mieliśmy ledwie 1,5 km, ale pogoda sprawiła, że na plaży byliśmy tylko kilka razy.

Cała ekipa zakwaterowana była w wydzielonej części ośrodka, w nowych, piętrowych domkach. Do dyspozycji mieliśmy nie tylko boiska i teren nadmorskich wydm, ale także zadaszoną salę gimnastyczną.

Wśród uczestników znaleźli się zawodnicy Krakowskiego Centrum Taekwon-do z niemal wszystkich filii oraz reprezentanci zaprzyjaźnionych klubów z Iławy i Krapkowic – łącznie 78 osób!

Treningi odbywały się obowiązkowo 3 razy dziennie pod okiem trenerów Mateusza Dylawerskiego, Adama Wargala, Magdalena Wardzały, Krzysztofa Obrębskiego i Mikołaja Kotowicza. Dla chętnych nad ranem organizowany był także trening z boku, który prowadził niezmordowany trener Adam.

Uzupełnieniem treningów było seminarium szkoleniowe. Na specjalne zaproszenie przyleciał trener Piotr Bernat 5. dan, trener klubu LKSW Dan Świdnik. W charakterze asystenta towarzyszył mu Krystian Żuk, czołowy zawodnik tegoż klubu. Przez dwa dni wszyscy obozowicze mogli poznawać semi-contact w najlepszym wydaniu.

Oprócz sportu był też czas na zabawę. Przeprowadzono turniej badmintona, rozgrywki w grach planszowych – Blokus, Carcassonne i Scrabble, grano we frisbee, siatkówkę i piłkę nożną. Przeprowadzona została też obozowa edycja programu Mam Talent.

Szczególną atrakcją okazał się być wyjazd do Gdańska. Pod opieką przewodników uczestnicy obozu mogli zwiedzić starówkę, a następnie udali się do Europejskiego Centrum Solidarności. To nowoczesne muzeum powstałe w miejscu kształtowania się polskiej wolności wzbudziło niezwykłe zainteresowanie nawet u młodszej części zwiedzających.

Choć obóz skończył się niedawno, to już planowany jest kolejny. Szczegóły zostaną ujawnione niebawem.

Skomentuj