Krakowskie Centrum Taekwon-do

Krakowskie Centrum Taekwon-do

Aktualności

8 medali zdobytych na Mistrzostwach Świata Taekwon-do w Anglii!

Z tegorocznych mistrzostw świata wracamy szczęśliwi i zmotywowani do dalszej pracy. Ponad 2000 uczestników z kilkunastu krajów, ponad 300 sędziów, 30 plansz i naszych fenomenalnych 6 zawodników. Osiągnęliśmy więcej niż zamierzaliśmy, co świadczy o jednym – rzeczywistość weryfikuje nasze pragnienia, która przy odpowiednim zaangażowaniu, może okazać się lepsza, niż to co sobie zamarzyliśmy.

Do Anglii wybraliśmy się wraz z ekipą ZS PUT, na Otwarte Mistrzostwa Świata Taekwon-do International, które miały miejsce 21 i 22 lipca w Birmingham.

 

Mistrzostwa zostały dobrze przygotowane, ich przebieg także można zaliczyć do udanych. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Sędziowie także się spisali – w tym również nasz Rafał Żelazko – obyło się bez większy wpadek, a i tych małych było niewiele. Dlatego też, tym bardziej cieszą nas sukcesy naszych podopiecznych. Poniżej nasz skład i osiągnięte wyniki, w danej kategorii:

Karolina Nowak – (kadra PUT) seniorki, czarne pasy -55 kg

– 2. m. walki light-contact

– 3. m. walki semi-contact

– 2. m. walki drużyn narodowych

Adam Zięba – (kadra PUT) seniorzy, czarne pasy -64 kg

– 3. m. walki light-contact

Michał Krupa – seniorzy, czarne pasy -70kg

– bez medalu

Grzegorz Pajda – juniorzy, niebieskie pasy, -168 cm

– 2. m. walki semi-contact

Michał Klimek – juniorzy, niebieskie pasy -168 cm

– 3. m. walki semi-contact

Mikołaj Chrząszcz – juniorzy, niebieskie pasy -152 cm

– 3. m. walki semi-contact

– 2. m. walk tag team

Rafał Żelazko – sędzia

Mikołaj Kotowicz – trener

Wszystkim należą się wielkie gratulacje. Należy zaznaczyć, że Karolina Nowak powtórzyła swój sukces sprzed dwóch lat i ponownie zdobyła indywidualnie srebro! Liczymy, że na kolejnych mistrzostwach sięgnie po złoto. Trener Mikołaj Kotowicz twierdzi, że jest to jak najbardziej w zasięgu jej możliwości. Warto wspomnieć także, że Grzegorz Pajda, Michał Klimek i Mikołaj Chrząszcz, rozpoczęli swoją przygodę z taekwon-do już w przedszkolu, kiedy to zapisali się do Małych Smoków. Jak widać, pielęgnowanie i rozwijanie pasji nie idzie na marne.

Kiedy zawody dobiegły końca, zgodnie z tradycją, udaliśmy się na imprezę przygotowaną dla uczestników przez organizatorów turnieju. Nikt nie podpierał ściany, każdy znalazł coś dla siebie. Jako, że jest to wydarzenie międzynarodowe, nie zabrakło także polskich akcentów. Piosenka, która reprezentowała nasz kraj nosiła tytuł „Ona tańczy dla mnie” zespołu Weekend. Tak więc nic dziwnego, że wszyscy dobrze się bawili.

Choć naszym głównym celem były zawody, nie zabrakło czasu na chwilę relaksu.

Birmingham – największe po Londynie miasto Wielkiej Brytanii – nazywane też Brytyjską Wenecją, ze względu na rozbudowany system kanałów, które po zsumowaniu są dłuższe od kanałów w Wenecji. Stąd też jedną z rozrywek, na którą się zdecydowaliśmy było zwiedzanie miasta Waterbusem. Pozostając w wodnej tematyce, udaliśmy się do Sea Life Center, aby zrelaksować się przed startem. To wielkie akwarium, mieści ponad 2000 stworzeń, z różnych zakątków świata. Mogliśmy zobaczyć rekiny, pingwiny, żółwie morskie, a nawet znaleźliśmy Nemo! Ostatnią ale nie mniej ważną kwestią jest jedzenie, które tam jedliśmy. Być może to ono dało nam siłę aby zwyciężyć. Chociaż nie były to typowo angielskie potrawy, to w czasie wyjazdu dwukrotnie stołowaliśmy się w Handmade Burger.

 

Podsumowując! Wyjazd pod każdym względem można zaliczyć do udanych. Zdobyte medale, będą nas motywować do dalszej pracy, a chwila relaksu sprawiła, że nie był to typowy wyjazd na zawody.