Krakowskie Centrum Taekwon-do

Aktualności

Drużynowe Mistrzostwa Polski w Zawierciu

24 kwietnia w Zawierciu, 36 zawodników i zawodniczek z Krakowskiego Centrum Taekwon-do wzięło udział w Drużynowych Mistrzostwach Polski ZS PUT w Taekwondo. Łącznie nasi zawodnicy przywieźli 29 medali w tym: 10 złotych, 6 srebrnych, 13 brązowych. Bardzo dobra forma zawodników KCT dała klubowi drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów.

Ostatnie dwa miesiące dla zawodników Krakowskiego Centrum Taekwon-do były bardzo pracowite. Wzięliśmy udział w trzech dużych turniejach, a nasz dorobek medalowy powiększył się o 84 krążków. Na Drużynowych Mistrzostwach Polski, pod kierownictwem trenera Mateusza Dylawerskiego zawodnicy KCT wywalczyli 10 złotych, 6 srebrnych oraz 13 brązowych medali. W zawodach wzięło udział 13 ekip z całej Polski. Rozegrano konkurencje dla dzieci, młodzików, kadetów, juniorów oraz seniorów, w których wystartowało 292 zawodników i zawodniczek.

Michał Podborski i Wiktor Grabski wraz z zawodnikiem Bartoszem Bukowskim z Pabianic zdobyli w walkach tag team brązowe medale. Kadetki Aleksandra Kucharz oraz Ewa Gabriel wypożyczono do klubu „Orient”, gdzie w walkach tag team wywalczyły srebrne medale. Emilka Wójcik wypożyczona do „Azja Pabianice” wywalczyła srebro w walkach semi-contact i brąz w technikach szybkościowych. Karolina Czech zasiliła drużynę Hwa Rang w walkach double match i wywalczyła srebrny medal. Dominik Bar, Wojciech Bar, Jakub Kania zajęli czwarte miejsce w technikach szybkościowych i w walkach soft stick