Krakowskie Centrum Taekwon-do

Aktualności

XXIII Międzynarodowe Mistrzostwa Taekwon-do w Wieliczce

40 medali wywalczyli zawodnicy Krakowskiego Centrum Taekwon-do na XXIII Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Taekwon-do ZS PUT w Wieliczce. Bardzo dobra forma zawodników dała klubowi trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów. Dzieci i seniorzy wywalczyli sobie pierwsze miejsca w klasyfikacji medalowej, a tytuł najlepszego zawodnika zdobyła: Stefania Kotowicz, Mateusz Kucharz oraz Karolina Czech.

79 zawodników i zawodniczek z Krakowskiego Centrum Taekwon-do wzięło udział w XXIII Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Taekwon-do ZS PUT, które odbyły się 12 -13 marca w Wieliczce. Łącznie zawodnicy KCT zdobyli 40 medali: 20 złotych, 12 srebrnych i 8 brązowych co dało klubowi trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów. Jest do duży sukces klubu ponieważ w latach ubiegłych zajmowali miejsca poza podium.

Nasze dzieciaki zdobyły pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej zawodów. Najmłodsi zawodnicy pokazali prawdziwą klasę i wykazali się dużą walecznością co zaowocowało dużą liczba medali. Stefania Kotowicz została najlepszą zawodniczką w kategorii dzieci zgarniając trzy złote medale w walkach sort stick, technikach specjalnych oraz technikach szybkościowych. Jest to ogromny sukces siedmiolatki. Kacper Kret zdobył dwa złote medale i jeden srebrny. Wojciech Bar wywalczył złoto i srebro. Dominik Bar zajął pierwsze miejsce w układach tradycyjnych i technikach szybkościowych. Pierwsze miejsce w technikach specjalnych należy do Przemysława Stankiewicza. Dwa brązowe medale w układach i technikach szybkościowych wywalczyła sobie Weronika Wątroba. Natalia Cieślik wykopała sobie w technikach szybkościowych brązowy medal. Adam Kisiel wywalczył brąz w walkach soft stick.

Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi seniorzy zdobywając pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej zawodów. Łącznie wywalczyli 5 złotych medali, dwa srebrne i dwa brązowe medale. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanęła Karolina Czech wygrywając w walkach semi-contact +170 cm oraz pokonując rywalki w walkach light-contact +64 kg. Dobrochna Dolicka zgarnęła łącznie trzy medale: złoto w technikach specjalnych oraz dwa srebra w walkach semi-contact – 170 cm i w walkach light-contact -57 kg. Karolina Nowak pokonała wszystkie swoje rywalki w walkach light-contact -57 kg i stanęła na najwyższym stopniu podium. Natomiast w walkach semi-contact – 170 cm zajęła 3. miejsce. Nie zawiódł Adam Zięba pokonując wszystkich przeciwników w walkach light-contact – 66 kg. Mateusz Kopciński wywalczył brąz w light-contact – 66 kg.

Młodzik Dominik Kiełbowicz zajął pierwsze miejsce w technikach szybkościowych oaz wywalczył sobie złoto w walkach semi-contact – 155 cm. Filip Suder w technikach specjalnych młodzików -155 cm zdobył złoty medal oraz srebro w technikach szybkościowych. Michał Podborski zgarnął 2. srebrne medale. Jeden wywalczył w walkach semi-contact, drugi w technikach specjalnych. Pierwsze miejsce w technikach szybkościowych należy do Jakuba Kani. Drugie miejsce wykopał sobie Wiktor Grabski, a Mikołaj Chrząszcz zdobył 3. miejsce. Jacek Nielipiński pokonał wszystkich przeciwników zdobywając złoty medal w walkach semi-contact – 135 cm oraz brązowy medal w technikach specjalnych. Jakub Bazela zajął 3. miejsce w walkach soft stick.

Kadet Mateusz Kucharz został złotym medalistą w technikach specjalnych oraz walkach semi-contact – 160 cm. Małgorzata Rubinowska i Szymon Mamoń wywalczyli sobie po srebrnym medalu w walkach light-contact. Trzecie miejsce w walkach semi-contact -160 cm wywalczył Szymon Grzebyk. Jakub Drewniak w walce semi-contact zdobył srebrny medal. Drugie miejsce w light-contakcje należy do Mikołaja Chyba. Florian Markiewicz w układach tradycyjnych zająć 3. miejsce.

W walkach weteranów wystartowało trzech naszych zawodników Jacek Chwastek, Maciej Stupak oraz Bartosz Bar. Maciek przegrał w finale z Marcinem Dzilińskim i tym samym zdobył srebrny medal Międzynarodowych Mistrzostw Polski. W zawodach wzięło udział 23 ekipy z Polski oraz Ukrainy, Czech, Armenii i Austrii.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom

Organizatorem zawodów było Krakowskie Centrum Taekwon-do przy współpracy Związku Sportowego Polska Unia Taekwon-do, Solne Miasto oraz Hotel Soray. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Wieliczce odbyły się dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego, Miasta i Gminy Wieliczka.