• 13 października 2015
  • Przez
  • sport
  • Brak komentarzy

Czwórka czołowych zawodników kadry A Krakowskiego Centrum Taekwon-do pod wodzą trenera Mikołaja Kotowicza, wzięła udział w zawodach 7th Lehel Vezér ITF Taekwon-Do Cup & 1st Nándor Eperjesi Memorial Cup. Zawody odbyły się 10 października, w węgierskim Jászberény. W zawodach wzięło udział jedenaście krajów reprezentowanych przez 23 ekipy.
Adam Zięba wywalczył w pięknym stylu złoty medal, w kategorii seniorów – 64 kg oraz 2. miejsce w technikach specjalnych. Jakub Włodarz, zajął pierwsze miejsce w technikach specjalnych oraz 3. miejsce w walkach seniorów -78 kg. Nasza juniorka Karolina Nowak zajęła 2. miejsce w walkach -58 kg. Karolina Czech wywalczyła srebrny medal w kategorii seniorek -70 kg.
Po zmaganiach na macie cała ekipa udała się do Budapesztu na nocleg. Rano w pełni sił zwiedzali główne atrakcje miasta – brzeg Dunaju, Parlament, Pałac Królewski, Wielka Synagoga.

Swoimi spostrzeżeniami podzielił się z nami:
Trener Mikołaj Kotowicz: Nasi zawodnicy startowali w nieco innym regulaminie niż zazwyczaj. Nie wolno było uderzać więcej niż dwóch technik ręcznych w serii, niższa była punktacja za techniki nożne. Mimo to nasi kadrowicze sprostali zadaniu. Adam stoczył bardzo dobre walki i wygrał dość pewnie swoją kategorię. Karolina Nowak zdecydowanie pokonała rywalkę w półfinale, ale mimo oczywistej wyższości nad rywalką w finale sędziowie wskazali zwycięstwo Serbki. Podobny los spotkał Kubę Włodarza, który zupełnie niezasłużenie przegrał walkę o finał. Karolina Czech swoje starty miała dopiero koło 22, co przełożyło się na mniejszy poziom koncentracji. W pierwszej rundzie swojej jedynej walki dała się kilka razy zaskoczyć i choć drugie starcie wyglądało lepiej, nie wystarczyło to do odniesienia zwycięstwa.

Jakub Włodarz: Zawody pod względem organizacji w mojej ocenie pozostawiały wiele do życzenia, szczególnie ze względu na czas ich trwania i rozciągnięcie w czasie. Poziom był całkiem dobry, można było zobaczyć przynajmniej kilku bardzo dobrych zawodników, którzy walczyli w imponujący sposób. Dobrym doświadczeniem jest walka z zawodnikami, którzy są świadomi punktacji w ich systemie walki i zupełnie inaczej niż w PUT podchodzą do walki sportowej (używają innych technik które u nas są bardziej ryzykowne i niżej punktowane).