Krakowskie Centrum Taekwon-do

Krakowskie Centrum Taekwon-do

Aktualności

BRĄZ NA PUCHARZE EUROPY!

Armenia – piękny kraj na styku Europy i Azji była gospodarzem Pucharu Europy w Taekwon-do GTF. Jeśli są ciekawe zawody i ciekawe miejsce, to nie mogło nas tam zabraknąć. Najwięcej powodów do radości miał Mateusz Kopciński, który zdobył brązowy medal na tej imprezie.

Zawody odbyły się w stolicy Armenii – Erywaniu w dniach 4-7.10.2018. Udział w nich wzięło ponad 400 zawodników z 10 krajów, z których najliczniejsze ekipy wystawili gospodarze, Rosjanie i Kazachowie.

Nasz klub reprezentowało 3 zawodników – Adam Zięba, Jan Gorazda i Mateusz Kopciński oraz trener Mikołaj Kotowicz. Niestety tylko Mateuszowi udało się stanąć na podium zajmując 3. miejsce w kategorii walk czarnych pasów -90 kg. Pozostała dwójka odpadła po walkach z reprezentantami właśnie Kazachstanu i Rosji.

 

O samych zawodach można napisać wiele. Poziom zwłaszcza ekip z dwóch wyżej wymienionych krajów bardzo wysoki. Walki na najwyższym światowym poziomie. Natomiast organizacja turnieju pozostawiała bardzo wiele do życzenia. Duży chaos, przestoje, kłótnie, a nade wszystko wadliwy system elektroniczny, który mocno ważył na wynikach zawodników, w tym naszego Adama.

Wielkim pozytywem była natomiast sama Armenia. Jest to kraj krajobrazowo przepiękny. Mieliśmy okazję oglądać twierdzę Erebuni sprzed 2 800 lat, antyczne świątynie sprzed 2 tysiącleci czy też liczący prawie tysiąc lat zespół kościołów i kaplic wykutych w skałach.

 

W wolnych chwilach zwiedzaliśmy zakamarki Erywania, który porzuca swoją post-sowiecką tożsamość i staje się coraz nowocześniejszym miastem …europejskim. Tak więc brak spektakularnych sukcesów sportowych udało nam się odrobić spektakularnym programem turystycznym.