Krakowskie Centrum Taekwon-do

Krakowskie Centrum Taekwon-do

Aktualności

Puchar Krakowa 19 maja 2018

19 maja organizujemy kolejną edycję Pucharu Krakowa połączonego z Turniejem Małego Smoka. Jest to turniej dla wszystkich grup wiekowych bez względu na stopień zaawansowania, w szczególności dla tych, którzy dopiero rozpoczęli swoją przygodę w taekwon-do.

 

Puchar Krakowa w Taekwon-do

III Turniej Małego Smoka

Termin:

19 maja 2018 r. (sobota)

Miejsce:

Hala Sportowa KS Orzeł, ul. Niebieska 2 Kraków.

Opłaty startowe:

20 zł Małe Smoki,

40 zł za dzieci i młodzików, kadetów, juniorów+seniorów.

Płatne w dniu zawodów przy rejestracji.

Zgłoszenia i rejestracja:

Do 14.05.2018 zgłoszenia przyjmowane są u instruktorów. Instruktorzy zgłaszają zawodników w PRL-u – Programie rejestrująco-losującym www.put.org.pl/prl

Kategorie wiekowe i konkurencje:

Małe Smoki 3-4 latki – olimpiada sprawnościowa

Małe Smoki 5-6-latki – olimpiada sprawnościowa, tempówki

Dzieci (Rocznik 2011-12) – tempówki, walki soft-stick, formy, techniki specjalne

Dzieci (Rocznik 2010) – tempówki, walki soft-stick, formy, techniki specjalne

Dzieci (Rocznik 2009) – tempówki, walki soft-stick, formy, techniki specjalne

Młodzicy (roczniki 2008-2006) – tempówki, walki soft-stick lub touch-contact, formy, techniki specjalne

Kadeci (roczniki 2005-2003) – semi-contact, light-contact, formy, techniki specjalne

Juniorzy*+seniorzy*+weterani* (roczniki 2002 i starsi) – semi-contact, light-contact, formy, techniki specjalne

* tylko kolorowe pasy

Harmonogram zawodów:

09:00 – rejestracja, rozgrzewka i konkurencje dla Małych Smoków 3-4 latki.

09:30 – rejestracja, rozgrzewka i konkurencje dla Małych Smoków 5-6 latki.

10:15 – rejestracja, rozgrzewka i konkurencje dla Dzieci (2012-2010),

12:00 – rejestracja, rozgrzewka i konkurencje dla Dzieci (2009),

13:30 – rejestracja i konkurencje dla Młodzików (2008-2006),

14:30 – rejestracja i konkurencje dla Kadetów, Juniorów+seniorów (2005 i starsi),

16:30 – zakończenie turnieju.

Informujemy, że nie jesteśmy w stanie oszacować czasu zakończenia konkurencji. Szacowany czas rozgrywek dla Małych Smoków wynosi ok. 1 godziny, w przypadku dzieci, młodzików i starszych ok. 2 godzin.

 

Nagrody:

medale za miejsca 1,2 i 3; dla wszystkich Małych Smoków medale za udział.

Widzowie:

Widzowie proszeni są o pojawienie się w obuwiu nie pozostawiającym szkód na parkiecie w postaci czarnych śladów oraz zadrapań.

Organizator:

Krakowskie Centrum Taekwon-do

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków w ramach programu „Aktywny Kraków”.

 

Opis konkurencji (skrócony regulamin zawodów)

Olimpiada sprawnościowa 3-4 latki – wykonanie 5 przysiadów z Ap Chagi, bieg przez drabinkę gimnastyczną, 10 naprzemiennych uderzeń Jirugi na tarczę, przewrót w przód na materacu gimnastycznym, 10 naprzemiennych wymachów Apha Ollygi na packę, złamanie deski uderzeniem Jirugi, przejście po drabince gimnastycznej rękami i nogami, 5 odbić balona ręką lub nogą, slalom między pachołkami, tempówki.

Olimpiada sprawnościowa 5-6 latki – wykonanie 10 przysiadów z Ap Chagi, bieg skoki obunóż, 10 naprzemiennych uderzeń Jirugi na tarczę, przewrót w przód na materacu gimnastycznym, 10 naprzemiennych wymachów Apha Ollygi na packę, złamanie deski uderzeniem Jirugi, przejście po drabince gimnastycznej rękami i nogami, 10 odbić balona ręką lub nogą, slalom między pachołkami z woreczkiem na głowie, tempówki.

Układy formalne – formy i półformy taekwon-do. Zawodnicy rywalizują systemem pucharowym, wykonują formą wskazaną przez sędziego. Zawodnik wygrywający przechodzi do następnej rundy.

Techniki specjalne nopi apcha bushigi – zawodnik wykonuje kopnięcie frontalne do góry z wyskoku. Dozwolony jest rozbieg, po wykonaniu kopnięcia należy utrzymać równowagę (technika, po której zawodnik wywróci się lub podeprze jest nie zaliczona). Celem jest dotknięcie stopą packi utrzymanej na ustalonej wysokości. Zawodnik ma 2 próby za zaliczenie wysokości.

Techniki szybkościowe (tempówki) – u Małych Smoków i Dzieci kopnięcie ap chagi od spodu nogami naprzemiennie przez 15 sekund. U młodzików kopnięcie dollyo chagi po 15 sek. każdą nogą). Tarcze na wysokości pasa kopiącego – liczone są trafione techniki, każdorazowo noga musi się odbić od ziemi.

Walki soft-stick – walki gąbkowym kijem o długości 60 cm. Walka toczy się systemem przerywanym (semi-contact). Polem trafień jest całe ciało, przy czym trafienie w rękę nie jest punktowane. Punkty przyznaje się za trafienie w głowę (2 pkt.) oraz w tułów, plecy, nogi (1 pkt). Walka trwa 1 rundę po 1 min. 30 sek. Dozwolone są dowolne uderzenia i pchnięcia kijem. Zabronione jest rzucanie kijem, łapanie, popychanie, uderzanie rękami i nogami, opuszczanie pola walki, kontakt z podłożem inną częścią ciała niż stopą. Strój ochronny stanowi kask – dozwolone są kaski z szybką lub kratką.

Walki touch-contact – walki wg. przepisów ZS PUT. Walka toczy się systemem przerywanym (semi-contact). Polem trafień jest głowa (przód i boki) oraz tułów (przód i boki). Punkty przyznaje się za trafienie ręką (1 pkt), nogą w tułów (2 pkt) lub nogą w głowę (3 pkt.) Walka trwa 1 rundę po 1 min. 30 sek. Zabronione jest łapanie, popychanie, uderzanie rękami i nogami w sposób niekontrolowany, na nieprawidłowe części ciała, z nadmierną siłą, opuszczanie pola walki, kontakt z podłożem inną częścią ciała niż stopą. Strój ochronny stanowi kask, rękawice 6, 8 lub 10 oz, ochraniacz krocza, piszczeli oraz stóp.

Walki semi-contact – walki wg. przepisów ZS PUT. Walka toczy się systemem przerywanym (semi-contact). Polem trafień jest głowa oraz tułów (przód i boki). Punkty przyznaje się za trafienie ręką (1 pkt), nogą w tułów (2 pkt) lub nogą w głowę (3 pkt.) Walka trwa 2 rundy po 1 min. 30 sek. Zabronione jest łapanie, popychanie, uderzanie rękami i nogami w sposób niekontrolowany, na nieprawidłowe części ciała, z nadmierną siłą, opuszczanie pola walki, kontakt z podłożem inną częścią ciała niż stopą. Strój ochronny stanowi kask, rękawice 6, 8 lub 10 oz, ochraniacz krocza, piszczeli oraz stóp.

Walki light-contact – walki wg. przepisów ZS PUT. Walka toczy się systemem ciągłym. Polem trafień jest głowa oraz tułów (przód i boki). Punkty przyznaje się za trafienie ręką (1 pkt), nogą w tułów (2 pkt) lub nogą w głowę (3 pkt.) Walka trwa 2 rundy po 1 min. 30 sek. Zabronione jest łapanie, popychanie, uderzanie rękami i nogami w sposób niekontrolowany, na nieprawidłowe części ciała, z nadmierną siłą, opuszczanie pola walki, kontakt z podłożem inną częścią ciała niż stopą. Strój ochronny stanowi kask, rękawice 8 lub 10 oz, ochraniacz krocza, piszczeli oraz stóp.

Pełny regulamin ZS PUT znajduje się na stronie www.put.org.pl w dziale „do pobrania”.