Krakowskie Centrum Taekwon-do

Krakowskie Centrum Taekwon-do

Aktualności

Zosia i Michał na Mistrzostwach Świata

Dwójka naszych zawodników – Zofia Zapolska oraz Michał Klimek wzięli udział w Mistrzostwach Europy Juniorów i Kadetów w kickboxingu, które odbyły się we włoskim Lido di Jesolo w dniach 30.09-09.10.2022.

Dla obojga był to debiut na tak prestiżowej imprezie, w której wystartowało ok. 2000 zawodników. Żeby dostać się na ten turniej musieli uzyskać powołanie do reprezentacji Polski w kickboxingu. Umożliwiły im to wyniki w rozegranych w pierwszym półroczu Mistrzostwach Polski. W Bałtowie Zosia wywalczyła dwa tytuły Mistrzyni Polski kadetek w kat. -60 kg. w formułach pointfighting i lightcontact. Z kolei Michał wywalczył tytuł Wicemistrza Polski w formule pointfighting na MP w Zawierciu.

Niestety nie udało się im przywieźć żadnego medalu. Michał Klimek nieznacznie przegrał oba swoje pierwsze pojedynki. Zofia Zapolska wygrała kilka walk, ale w obu formułach zakończyła rywalizację na poziomie ćwierćfinałów.

Wbrew pozorom wcale niewiele brakuje naszym młodym zawodnikom, żeby wspiąć się wyżej. Najbardziej brakuje im doświadczenia w międzynarodowych startach w kickboxingu, co nadrobimy w kolejnych latach.